40. Geodetické informační dny 2004

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 40. Geodetické informační dny 2004

Geodetické informační dny se konaly ve dnech 9. – 10. listopadu 2004 v prostorách Spořitelní akademie v Brně.

40. geodetické informační dny se nesly ve slavnostním duchu. Vždyť kterému ze seminářů se podaří slavit takovéto jubileum. Za 40 let konání geodetických informačních dní se vyměnily desítky pořadatelů a stovky přednášejících. Věříme, že účastníky GID netáhne k účasti pouze nostalgie, ale zejména aktuálnost a pestrost přednášených témat.

Pro letošní rok to byla geodézie, kartografie a katastr nemovitostí v informační společnosti.

9. listopad 2004

KATASTR NEMOVITOSTÍ I.

• Rozvoj informačního systému katastru nemovitostí v souvislosti s rozvojem ITC a vazba na další systémy státní správy (Vít Suchánek, Josef Jirman, ČÚZK)
  • Databáze bodových polí Zeměměřického úřadu (Jan Řezníček, ZÚ)
  • Současný stav a budoucnost KM-D (Milena Procházková, ČÚZK)

KATASTR NEMOVITOSTÍ II.

• Dálkový přístup k informacím o řízení a nahlížení do katastru nemovitostí (Josef Jirman, ČÚZK)
  • Měření v S-JTSK v prostorech doposud dokumentovaných v KN historickými grafickými nebo číselnými formami katastrálního operátu (Oldřich Pašek, ČÚZK)
  • Budování sítě WAN a sítě permanentních stanic na Slovensku (Dušan Ferianc, ÚGKK SR)
  • Moderoivaná diskuse na téma: Přebírání výsledků měření GPS do katastru nemovitostí

POZEMKOVÉ ÚPRAVY

• Nesměňované pozemky při obnově katastrálního operátu cestou pozemkových úprav z pohledu vyhotovitele (Kamil Kaulich, ÚPÚ Praha)
  • Nesměňované pozemky při obnově katastrálního operátu cestou pozemkových úprav z pohledu vyhotovitele (Milan Pavlík, Agroprojekt PSO)
  • Zavádění výsledků pozemkových úprav do katastru nemovitostí a zápis nesměňovaných pozemků v katastru nemovitostí (Bohuslav Volný, ZKI Brno)
  • Činnost geodetov pri pozemkových úpravách (Matúš Siman, Peter Vais, ZK Brezno)

SOUDNÍ INŽENÝRSTVÍ A ZNALECTVÍ

• Problematika soudního inženýrství a oceňování nemovitostí v ČR (Albert Bradáč, VUT Brno)
    Příčiny a soudní dohry sporů v oblasti katastru nemovitostí (Václav Kellner)
  • Posuzování projektů velkých dopravních staveb z hlediska geografie a životního prostředí (Ladislav Plánka, VUT FAST Brno)

Společenský večer

10. listopad 2005

INŽENÝRSKÁ GEODÉZIE

• Určování svislých posunů a náklonů nosné konstrukce Vladislavského sálu na Pražském hradě (Jaromír Procházka, Pavla Vobořilová, ČVUT Praha)
  • Možnosti laserového skenování pro dokumentaci monolitických a ocelových konstrukcí (Igor Žižka, Michal Pavlík, GEFOS Praha)
  • Meranie, monitorovanie a vyhodnocovanie deformácií vodného diela Gabčíkovo (Štefan Lukáč, Jozef Kožár, Zuzana Balgová, STU Bratislava, Vladimíra Grof, GeoExperts spol. s r.o.)
  • Rektifikace robotizované linky na svařování karosérií v automobilce BMW UK v Oxfordu (Jiří Bureš, VUT FAST Brno), Bronislav Dupal, Geodézie Kroměříž spol. s r.o)

GIS A ÚZEMNÍ PLÁNOVÁNÍ

• Koncepce vedení a údržby digitálního souboru geodetických informací (Václav Čada, ZU Plzeň)
  • Současná úroveň geografických informačních systémů v procesu územního plánování (Vladimír Klimeš, Jihomoravský kraj)